Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

MMZIELONAGORA.PL

Kolejna siłownia pod chmurką w Zielonej Górze

czwartek w Centrum Integracji Społecznej otwarto kolejną w mieście plenerową siłownię.
Obiekt powstał głównie z myślą o uczestnikach projektów, które  realizowane są w CIS. Dzięki nim mieszkańcy miasta i okolic zdobywają nowe kwalifikacje zawodowe. – Nasi kursanci  to osoby bezrobotne, które uczestniczą nie tylko w przeszkoleniu zawodowym, ale też zajęciach aktywizacji społecznej– mówi Wacław Hansz, dyrektor CIS. – Siłownia pomoże poprawić kondycję fizyczną, ale będzie też sprzyjać integracji, poprawie kontaktów między uczestnikami. A to w naszej działalności ważny aspekt.
Siłownia to osiem różnych urządzeń, które działają na wszystkie partie mięśni – nóg, ramion, brzucha i pleców.  Od dziś uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnych urządzeń bez ponoszenia kosztów.
- Jestem osobą bezrobotną, której nie stać na wykupienie karnetu np. w siłowni czy klubie fitnes. To super, że w ramachprojektu będziemy mogli bezpłatnie brać udział w takich zajęciach – mówi Karolina Delegacz, która w CIS bierze udział w projekcie „Aktywizacja zawodowa i społeczna młodzieży bezrobotnej”. – W dobie komputerów coraz więcej osób ma problemy z nadwagą.  – dodaje Rafał Pater, uczestnik tego samego projektu. - Mało się ruszamy, a na tym cierpi nasze zdrowie.
Z urządzeń mogą korzystać też mieszkańcy miasta i okolic. Dla nich siłownia będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL