Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Radio Zielona Góra

Kursy zawodowe w CIS – nabór

Kolejni zielonogórzanie mają szansę na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych i powrót na rynek pracy. Centrum Integracji Społecznej przy ul. Staszica otworzyło rekrutację na kursy zawodowe.
W tej edycji zrealizuje półroczne szkolenia w kilku specjalnościach – mówi Anita Buraczewska, dyrektor placówki.
W tej chwili dobiegają końca m.in. kursy pomocy kuchennej. Część uczestniczek już teraz ma szansę na pracę.
Kursy w Centrum Integracji Społecznej są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, biernych zawodowo, bezrobotnych oraz bezdomnych. Rekrutacja obejmuje uczestników z 8 lubuskich gmin – dodaje Anita Buraczewska.
Od początku realizacji kursów, szkolenia w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze przeszło prawie 2 tysiące 260 osób, 790 znalazło zatrudnienie.

21 maja – Targi Pracy w Zielonej Górze

„Praca? Jestem na tak!”. Pod tym hasłem we wtorek w Zielonej Górze odbędą się Targi Pracy.  Pracodawcy będą czekać na chętnych w siedzibie Centrum Integracji Społecznej przy ul. Staszica 4. Porad udzielą też specjaliści.
– Przedsięwzięcie jest przeznaczone nie tylko dla uczestników kursów, także dla mieszkańców – mówi Anita Buraczewska, dyrektor jednostki.

Podopieczni CIS przygotowali Dzień Kobiet i Mężczyzn

Randka w ciemno, pokaz mody i przedstawienie – w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej odbył się Dzień Kobiet i Mężczyzn.
Podopieczni placówki, którzy wychodzą z ciężkich życiowych kryzysów mieli okazję do wspólnej zabawy, która jednocześnie pełni formę terapii. Repertuar został przygotowany niemal w całości przez podopiecznych placówki przy ul. Staszica. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który przygotowały uczestniczki warsztatów.

„Lepsze Jutro”: Ponad 300 osób znalazło pracę po kursach zawodowych

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej zakończyło projekt „Lepsze Jutro”. Pięcioletnie przedsięwzięcie realizowane było w dwóch edycjach, podczas których jednostka zrealizowała szereg kursów zawodowych dla osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
O efektach tego projektu mówiła na antenie Radia Zielona Góra Anita Buraczewska, dyrektor Centrum Integracji Społecznej.

19 kwietnia targi pracy w CIS

Instytucje rynku pracy i pracodawcy w jednym miejscu. W przyszłą środę, 19 kwietnia, w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej odbędą się Targi Pracy.

Bezpłatne szkolenia zawodowe w zielonogórskim CIS

Centrum Integracji Społecznej rozpoczyna bezpłatne szkolenia zawodowe w ramach projektu „Lepsze jutro 3”. Praktyki będą trwały pół roku i są przeznaczone dla osób, które chcą powrócić do aktywności zawodowej.
Szkolenia obejmą trzy specjalności: pracownik terenów zieleni, opiekun osoby starszej oraz pracownik gospodarczy. Zainteresowane osoby mogą wziąć udział w rekrutacji do 23 grudnia.

CIS: szkolenia zawodowe dla mieszkańców i Ukraińców

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej rozpoczyna kursy zawodowe dla osób z Ukrainy. Szkolenie ruszy 1 sierpnia, kolejne szykowane jest na wrzesień.

Blisko Ciebie 26.03.2022

Rozpoczęła się rekrutacja na kolejne kursy zawodowe w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. O działalności placówki, formach wsparcia dla osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także przygotowaniach do przyjęcia uchodźców z Ukrainy rozmawiamy dzisiaj z dyrektor CIS Anitą Buraczewską.

„Lepsze jutro 3” – kolejne kursy zawodowe w CIS

Będą szkolenia w specjalnościach: pracownik terenów zieleni, opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej oraz pracownik gospodarczy. Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej rekrutuje chętnych do I edycji projektu „Lepsze jutro 3” .

CIS rekrutuje na kursy zawodowe

Nowe kwalifikacje i szansa na podjęcie pracy – Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze prowadzi rekrutację na kolejne kursy zawodowe. To np. pracownik budowlany, sklepowy czy robotnik gospodarczy. Półroczne szkolenia będą realizowane w ramach projektu Lepsze Jutro II.
1 2 3 4 5 6 ... 7
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL