Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

„Razem dla Ukrainy”

„Razem dla Ukrainy”

Od 1 sierpnia 2022 r. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej jest realizatorem zadania publicznego pod tytułem "Razem dla Ukrainy". Uzyskaliśmy finansowanie z rezerwy Funduszu Pracy w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.
 
W odpowiedzi na potrzeby uchodźców z Ukrainy – głównie mam, które uciekły przed wojną z małymi dziećmi, a chcą wejść na rynek pracy, Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej w centrum Zielonej Góry uruchomiło 5-godzinny świetlicowy oddział przedszkolny dla dzieci. Dodatkowo oferujemy: wsparcie psychologiczne, naukę języka polskiego i inne działania wyrównujące deficyty/ułatwiające włączenie dzieci w polski system edukacji.
 
20-stka dzieci z Ukrainy może w bezpiecznych, komfortowych warunkach kreatywnie i aktywnie spędzać czas. Z zajęciami dodatkowymi, zapewniamy opiekę dzieciom z Ukrainy nawet do 8 godzin dziennie. Rodzice/opiekunowie dzieci z Ukrainy nie ponoszą opłat, miejsce jest dla nich bezpłatne. Uśmiechów nie ma granic!
 
Dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miesiącami dla dzieci z Ukrainy w wieku 3 do 5 lat – kontakt: Klaudia/Olga 600 987 470. Serdecznie zapraszamy!
 
Poniżej link do filmiku promocyjnego projektu:
"Razem dla Ukrainy" Mamy pomoc dla Mam! - Więcej...
 
Serdecznie zapraszamy np. do odwiedzin zainteresowane mamy/opiekunów dzieci z Ukrainy, by przekonały się, że ich dzieci mogą radośnie i twórczą spędzać czas gdy one uczestniczą np. w kursach oferowanych przez CIS czy do zamieszczenia informacji o partnerstwie i o projekcie na stronie CIS.
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL