Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Kronika projektu

Sierpień

31.08.2023 r.
Zakończenia kursów to zawsze dla nas dobry i inspirujący moment. Uwidaczniają się wtedy nie tylko efekty naszej pracy, ale przede wszystkim widać to, jak bardzo nasi podopieczni zmienili się od momentu przyjścia do projektu - są bardziej radośni, pewni siebie i zmotywowani do działania. I dokładnie tak było wczoraj, kiedy to wypuściliśmy w świat 9 uczestników projektu "Lepsze jutro 3"!
Dziękujemy bardzo za ten dzień, za przygotowanie poczęstunku i wymianę życiowych doświadczeń.
Życzymy Wam wszystkiego dobrego!
          
24.08.2023 r.
Tuż przed weekendem 20 uczestników projektu "Lepsze jutro 3" z grup: pomoc kuchenna, pracownik porządkowy, opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej, pracownik gospodarczy oraz pracownik terenów zieleni przystąpiło do egzaminów zawodowych. 
Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania naszych podopiecznych. 
Gratulujemy także wyników - wszyscy zdali egzamin śpiewająco.
          
03.08.2023 r.
7 wyremontowanych mieszkań, niezliczone pokłady energii i dobrego serca, a to wszystko w 5 osób w zaledwie kilka miesięcy‼️
Na czele grupy remontowej stał Pan Robert, który ze względu na posiadany "fach w ręku" dzielnie prowadził Panie: Mariolę, Darię, Martynę i Dorotę, które żadnej pracy się nie bały! 
Przez te kilka miesięcy nasi uczestnicy z kursu pracownik budowlany wkładali całe swoje serce w remonty mieszkań socjalnych/komunalnych. W międzyczasie 3 Panie znalazły zatrudnienie i na placu boju pozostał Pan Robert i Pani Mariola, którzy dzielnie dokończyli rozpoczęte już prace. 
Jesteśmy niezwykle dumni! Z całego serca dziękujemy całej 5 za zaangażowanie, włożony trud i wysiłek, poświęcony czas (często poza godzinami kursu), cierpliwość, a także okazaną dobroć.
          
 

Lipiec

31.07.2023 r.
Wszystko co dobre, szybko się kończy a w tym przypadku, z taką radosną i zaangażowaną grupą uczestników, pobyt w Centrum minął w błyskawicznym tempie! W dniu dzisiejszym spod swoich skrzydeł wypuściliśmy 38 kursantów z grupy robotnik gospodarczy, 2 z grupy pracownik porządkowy oraz 2 z grupy pracownik budowlany. 
Czas zakończenia to zawsze moment pełen radości, ale i wzruszeń. To okazja do podsumowań projektu przez pracowników, jak i podopiecznych. 
Dziękujemy za podzielenie się swoimi przeżyciami. 
Wszystkim naszym podopiecznym serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego, co najlepsze!
          
 
     
28.07.2023 r.
W tym tygodniu odbyły się egzaminy zawodowe uczestników projektu "Lepsze jutro II" w grupach pracownik budowlany oraz robotnik gospodarczy.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, bowiem 41 osób uzyskało pozytywny wynik, a tym samym kwalifikacje zawodowe!
Gratulujemy 
          
05.07.2023 r.
Pod koniec czerwca czekała nas odrobina przyjemności i mieliśmy wyjście integracyjne do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.
To była ciekawa lekcja lokalnej historii dla naszych polskich jak i ukraińskich kursantów.
          
04.07.2023 r.
Nasi kursanci z projektu "Lepsze jutro 3" w czerwcu przystąpili także do egzaminów - praktycznego w zakresie obsługi wózków widłowych oraz teoretycznego dotyczącego opieki osób starszych i z niepełnosprawnością.
Gratulujemy uzyskania pozytywnych wyników!
     
04.07.2023 r.
Mamy już lipiec, ale w czerwcu tyle się jeszcze działo, że czas teraz o tym trochę opowiedzieć!
Najpierw krótka relacja ze szkolenia z obsługi kas fiskalnych oraz skutecznej komunikacji. Przekonaliśmy się, że takie szkolenia w zakresie sposobu porozumiewania się z innymi, wyrażania własnych emocji i rozwiązywania konfliktów są szczególnie ważne.
Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, że zmierzyli się z tym tematem.
          
03.07.2023 r.
Mieliśmy okazję gościć Centrum Kształcenia Ustawicznego  w Zielonej Górze.
Już po raz kolejny, w ramach współpracy, nasi sąsiedzi przedstawili kursantom swoją ofertę edukacyjną.
Dziękujemy serdecznie za spotkanie.
          

Czerwiec

 
19, 23.06.2023 r.
To była wspaniała i bardzo pouczająca przygoda, w której głównym bohaterem była zieleń i natura! Dziękujemy i bardzo polecamy BEA - Studio Zieleni jako profesjonalnego szkoleniowca z pasją.
          
13.06.2023 r.
W dniu dzisiejszym podczas 7. Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej mieliśmy okazję zaprezentować sposób funkcjonowania Centrum, nasze dobre praktyki i sukcesy!
Jesteśmy niezwykle dumni bowiem Dyrektor Centrum Anita Buraczewska odebrała wyróżnienie, które otrzymaliśmy od Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w uznaniu za szczególne osiągnięcia z okazji 20-lecia ustawy o zatrudnieniu socjalnym.
          
12.06.2023 r.
Krótka relacja z Targów Pracy i dni otwartych organizowanych przez Lubuska Wojewódzka Komenda OHP, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ubiegłym tygodniu.
          

Maj

22-23.05.2023 r.
Rozwój naszych uczestników jest dla nas niezwykle ważny, dlatego też w ramach bonu szkoleniowego nasi kursanci z projektu "Lepsze jutro 3" wzięli udział w dwudniowym szkoleniu dla opiekunów i asystentów osób z niepełnosprawnością.
Jesteśmy dumni, bowiem nasi podopieczni zdali egzamin praktyczny z zakresu obsługi sprzętu rehabilitacyjno-pomocniczego gratulujemy!!
Serdeczne podziękowania kierujemy do Grupa Alivio Spn.s, która w sposób niezwykle fachowy, a zarazem bardzo przyjemny przeprowadziła dla nas szkolenie.
          
19.05.2023 r.
Piątkowy dzień spędziliśmy integrując się podczas ogniska w Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli.
Odrobina rozgrywek sportowych i smacznego jedzonka i mamy przepis na udany dzień!
          
 
05.05.2023 r.
Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Park Książęcy Zatonie. 
Zdecydowanie zachwycił nas swoim urokiem w ten piękny, słoneczny, wiosenny dzień. 
Dawka świeżego powietrza i pozytywnej energii - tak można zaczynać weekend!
         

Kwiecień

24.04.2023 r.
Wrocławskie Centrum Integracji dziękujemy za odwiedziny i niezwykle przyjemną, a zarazem pouczającą lekcję wymiany doświadczeń i dobrych praktyk!
     
22.04.2023 r.
To była świetna sobota nie dość, że piękna pogoda to dołożyliśmy swoją cegiełkę na DzieńZiemi i posadziliśmy las!
Cieszymy się, że razem z naszymi uczestnikami mogliśmy wziąć udział w akcji pod patronatem Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze.
          
19.04.2023 r.
Targi pracy "Aktywizuj się na wiosnę" za nami. Cieszymy się, że po dłuższej przerwie mogliśmy powrócić do takiej formuły aktywizacji naszych uczestników oraz absolwentów.
A we współpracy z Lubuska Wojewódzka Komenda OHP udało nam się dotrzeć także do większego grona odbiorców, m.in. do młodzieży zielonogórskich szkół. Mamy nadzieję, że taka formuła targów na stałe wpisze się w nasze działania!
Serdeczne podziękowania jeszcze raz kierujemy do naszych kolegów z Lubuska Wojewódzka Komenda OHP oraz do wszystkich wystawców, którzy tego dnia postanowili działać razem z nami.
Dziękujemy za obecność:
Piotr Barczak - Lubuski Komendant OHP
Renata Mach - dyrektor Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze
Nina Kowalonek - zastępca dyrektora Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze
Roman Kardowski - kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze
          
 
         
17.04.2023 r.
Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna! a tym bardziej w zawodzie opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych nasi podopieczni szkolący się w tej specjalności odbyli kurs pierwszej pomocy.
Wiedza praktyczna to podstawa, dlatego też nie obyło się bez ćwiczeń.
14.04.2023 r.
"Serca na odwyku" to spektakl, który mieliśmy przyjemność obejrzeć w Lubuski Teatr w piątkowe popołudnie. Bawiliśmy się znakomicie! 
Komedia ta, ukazując perypetie w relacjach damsko-męskich, wywołała u nas zarówno łzy śmiechu, jak i wzruszenia. 
A teraz, naładowani pozytywną energią, z uśmiechem rozpoczynamy kolejny tydzień.
3.04.2022 r.
Kolejne zajęcia, które upłynęły nam w artystycznym i wielkanocnym klimacie nasz pracownik socjalny w ramach zajęć społecznych ogłosił konkurs na najładniejsze ozdobne jajko wielkanocne! 
Oj, będzie z czego wybierać, dziękujemy za mile spędzony czas.
         

Marzec

27.03.2023 r.
Kic kic zapanował dziś u nas iście zajączkowo-wiosenno-świąteczny klimat a to za sprawą pani Sylwii Sylwia Gromacka-Staśko, która dla naszych uczestników przeprowadziła warsztaty wielkanocne w malowaniu farbami akrylowymi na drewnie. A oto efekty naszych prac!
          
21.03.2023 r.
Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach 
Urząd Miasta Zielona Góra Warto Jest Pomagać
Mamy to!
„Silną grupą pod wezwaniem” dołożyliśmy dziś swoją cegiełkę do bicia rekordu Guinessa w najdłuższym łańcuchu kolorowych skarpetek w Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zielona Góra! 
I to nie byle jaką cegiełkę, bo udało nam się pokolorować blisko 700 papierowych skarpetek, co dało… bardzo dłuuuuuugi łańcuch!
Ale przede wszystkim pokazaliśmy w ten sposób solidarność, szacunek, empatię i zrozumienie wobec osób z Trisomią 21 w Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję!
         
 
     
02.03.2023 r.
Wraz z początkiem marca uczestnicy projektu "Lepsze jutro II" z grupy robotnik gospodarczy rozpoczęli praktyki zawodowe! 
Ale najpierw odbyły się spotkania z instruktorami zawodu, podczas których nasi podopieczni poznali swoich instruktorów i uzyskali informacje o przebiegu praktyk.
Przez 5 miesięcy będą uczyć się zawodu w jednostkach takich jak: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zielona Góra, Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., Zielonogórskie Zakłady Usług Miejskich, CKZiU Elektronik, DPS dla Kombatantów w Zielonej Górze, Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze oraz na terenie naszych partnerskich gmin: Sulechowa  i Świdnicy. 
Zatem do dzieła!
Niech będzie to przede wszystkim czas nauki, który zaowocuje otrzymaniem pracy! Powodzenia.
          

Luty

28.02.2023 r.
Pożegnania nadszedł czas!
Z wielką radością i wdzięcznością podsumowaliśmy 6 miesięczny pobyt naszych uczestników z grup pracownik sklepowy, pracownik budowlany oraz opiekun środowiskowy. Podziw budzi ilość podopiecznych, którzy z sukcesem zakończyli udział w kursach - 42 osoby.
Jesteśmy niezwykle dumni, jak pięknie współpracowały ze sobą grupy, do których przydzieleni byli zarówno obywatele z Polski jak i Ukrainy. Ogrom serca, otwartości i życzliwości!
Gratulujemy wszystkim i życzymy wszystkiego dobrego w każdej dziedzinie życia!
          
27.02.2023 r.
Aktywności mówimy TAK ‼️ 
Dlatego też już po raz kolejny wybraliśmy się do Bowling Club Zielona Góra swoje możliwości na torze mogli sprawdzić uczestnicy z grup pracownik terenów zieleni, opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej oraz pracownik gospodarczy
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
23.02.2023 r.
Egzaminy zawodowe za nami! i wiecie co? jesteśmy niezwykle dumni, bo wszyscy kursanci dali z siebie wszystko i otrzymali kwalifikacje.
Wypuściliśmy więc spod swoich skrzydeł pracowników sklepowych, opiekunów środowiskowych oraz pracowników budowlanych w specjalnościach technolog robót wykończeniowych oraz betoniarz-zbrojarz. 
Gratulujemy!
          
Więcej...
18.02.2023 r.
Uczestnicy z grup pracownik sklepowy oraz pracownik budowlany lada moment kończą swój udział w projekcie "Lepsze jutro II". To najwyższy czas, by dowiedzieć się o możliwościach na zielonogórskim rynku pracy!
W tym tygodniu dzięki gościnności Leroy Merlin Polska mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w hipermarkecie, a także zapoznaliśmy się z polityką firmy i działaniami na rzecz lokalnej społeczności.
Bardzo dziękujemy za możliwość spotkania.
     
Więcej...
17.02.2023 r.
W tym tygodniu nie wychodzimy z kuchni, bo nic tak nie łączy ludzi jak wspólne gotowanie nasi uczestnicy sami wyszli z inicjatywą i zaproponowali, że będą lepić pierogi.
Dodatkowo, Panie z Ukrainy przygotowały swoje tradycyjne pierogi, więc mogliśmy skosztować nieco innego smaku. 
Wszystkie pierogi smakowały wyśmienicie, a wyszło ich tyle, że najadł się (a raczej objadł) cały CIS.
          
Więcej...
16.02.2023 r.
U nas Tłusty Czwartek zamienił się w tłusty tydzień, bo od poniedziałku nasi uczestnicy sami piekli mini pączusie i robili faworki. 
Dzisiaj każdy także dostał po pączku.
A co tam, pal sześć z kaloriami, zgodnie z tradycją każdy powinien zjeść choć jednego pączka, by przez cały rok nie opuszczało go szczęście! 
          
13.02.2023 r.
Gościliśmy w Centrum naszego absolwenta - pana Jacka, który podzielił się z uczestnikami swoją historią przemiany.
Zaowocowała ona wieloma sukcesami w sporcie. Bardzo dziękujemy za dawkę motywacji i życzymy Panu Jackowi, by dalej z tak wielką pasją realizował swoje cele!
     
01.02.2023 r.
Ponownie podkręciliśmy tempo rozpoczęliśmy kolejną edycję szkoleń w ramach projektu "Lepsze jutro II" i "Lepsze jutro 3". Tym samym udział w projekcie rozpoczęły 52 osoby, które będą szkoliły się w specjalności robotnik gospodarczy oraz 2 osoby jako pracownik fizyczny u Partnera projektu - Zielonogórski Klub Jeździecki Przylep-Lotnisko oraz 9 osób z Ukrainy w specjalności pracownik porządkowy.
W lutym nasi uczestnicy będą odbywali zajęcia w Centrum, a od marca startujemy z praktykami zawodowymi! 
Życzymy powodzenia naszym kursantom!
          

Styczeń

31.01.2023 r.
Te pół roku było dla nas niezwykle wyjątkowe.
Ostatnimi czasy tymi słowami często żegnamy nasze wszystkie grupy, ale tak rzeczywiście jest! Teraz przyszedł czas na pożegnanie naszych kursantów z Ukrainy. Nie obyło się bez łez wzruszenia. 
W tym przypadku sytuacja była o tyle wyjątkowa, że wymagała od nas szybkiej organizacji oraz stawiania czoła barierom językowym i różnicom kulturowym. Dodatkowo, wszyscy wiemy że okoliczności, w jakich znaleźli się nasi podopieczni są emocjonalnie bardzo trudne, wręcz traumatyczne. Ale podołaliśmy!
Pod koniec miesiąca nasi podopieczni przystąpili do egzaminów i tym samym zdobyli kwalifikacje w specjalnościach pomoc kuchenna i pracownik porządkowy. Gratulujemy zdobytych umiejętności i życzymy, by Wasze sprawy życiowe i zawodowe poukładały się, tak jak o tym marzycie.
          
30.01.2023 r.
Odwiedziliśmy Centrum Informacji i Planowania Kariery w Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze razem z naszymi uczestnikami z grupy pracownik porządkowy. Doradca zawodowy Centrum, pani Karolina Krasowska, opowiedziała nam o jego funkcjonowaniu, metodach pracy i usługach jakie oferują.
Dziękujemy! 
30.01.2023 r.
Alternatywy - Aktywna Przestrzeń Seniora dziękujemy serdecznie za możliwość spotkania i pokazania naszym przyszłym opiekunom środowiskowym w jaki sposób można udzielać wsparcia osobom starszym i ich rodzinom.
23.01.2023 r.
Ten tydzień rozpoczął się od wyjścia integracyjnego do Bowling Club Zielona Góra, w którym udział wzięły (i świetnie się bawiły ćwicząc przy tym kondycję fizyczną) uczestniczki z grup pomoc kuchenna i pracownik porządkowy dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
          
23.01.2023 r. 
Na naukę nigdy nie jest za późno, a człowiek uczy się przez całe życie My tę zasadę wyznajemy, dlatego też chętnie współpracujemy z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze i cyklicznie zapraszamy do siebie, by każdym naszym nowym grupom była przedstawiana aktualna oferta edukacyjna. 
Dziękujemy za spotkanie!
18.01.2023 r.
Ach, co to był za dzień! Za nami fantastyczna wycieczka do Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze.
Nie dość, że dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, to bawiliśmy się znakomicie! 
Każdy z nas obudził swoje wewnętrzne dziecko, więc energii i śmiechom nie było końca z całego serca polecamy wizytę w Centrum Przyrodniczym!
          
13.01.2023 r.
Jak mawiał Dante Alighieri "nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem". 
Taką nadzieję na lepsze jutro i dawkę motywacji o tym, że można i da się stawić czoła przeciwnościom losu, nasi nowi kursanci otrzymali podczas kolejnego spotkania ze Wspólnotą Anonimowych Narkomanów. 
Serdecznie dziękujemy!
     
04.01.2023 r.
Projekty "Lepsze jutro II" i "Lepsze jutro 3" które realizujemy, współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego dbamy o to, aby nasi uczestnicy wiedzieli, w jaki sposób realizowane są takie projekty oraz jakie możliwości dają środki unijne. 
I dla naszych nowych grup nie mogło zabraknąć spotkania z przedstawicielem Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim. Pan Grzegorz Rozmarynowski z dużym zaangażowaniem, w sposób ciekawy i przystępny poprowadził spotkanie dla naszych podopiecznych dziękujemy!
          
2.01.2023 r.
Powitaliśmy 39 osób, które rozpoczęły udział w III edycji projektu "Lepsze jutro 3". Przez najbliższe 6 miesięcy będziemy spotykać się na zajęciach społecznych i zawodowych w grupach: opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej, pracownik terenów zieleni, pracownik gospodarczy oraz pomoc kuchenna.
Pierwszy dzień zawsze jest organizacyjny, poznajemy siebie, zasady działania, załatwiamy formalności i tradycyjnie zaczynamy od szkolenia BHP.
Zatem ruszamy! Niech kolejne dni i miesiące będą upływały pod hasłem "chcę, mogę, zmieniam i działam".
          
2.01.2023 r.
Nowy rok zaczął się dla nas bardzo intensywnie, ale lubimy to!
Zaczęliśmy od pożegnania naszych 22 podopiecznych, którzy oficjalnie 31 grudnia zakończyli udział w projekcie "Lepsze jutro 3". Wręczyliśmy zaświadczenia i certyfikaty, bo tuż przed końcem roku odbyły się egzaminy zawodowe i wszyscy kursanci, którzy do nich podeszli zdali je śpiewająco! Gratulujemy.
Nasi drodzy absolwenci, życzymy Wam nieustającej wiary we własne możliwości, wytrwałości i motywacji do podejmowania dalszych kroków!
          

Grudzień

14.12.2022 r.
Coraz bliżej święta! Zobaczcie jaki zapanował u nas klimat!
Razem z naszymi uczestnikami własnoręcznie przygotowaliśmy wieńce dekoracyjne, stroiki i kartki świąteczne oczywiście nie mogło też zabraknąć dekorowania choinek.
Zatem meldujemy gotowość na święta!
          
 
     
09, 12.12.2022 r.
Dzisiejsze zajęcia były równie wyjątkowe, a to za sprawą pana Tomasza uczestnika z grupy opiekun środowiskowy. Wszyscy z uwagą i szacunkiem słuchaliśmy świadectwa abstynencji. Pan Tomasz przedstawił nam proces, który przeszedł w swoim życiu, m.in. dzięki Wspólnocie Anonimowych Narkomanów i programowi 12 kroków. 
Takie świadectwa są niezwykle ważne, dają nadzieję na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia i pokazują, że są ludzie wokół nas chętni nieść pomoc.
Panie Tomaszu, bardzo dziękujemy!
Jeśli doświadczasz uzależnienia możesz skontaktować się ze Wspólnotą Anonimowych Narkomanów. Spotkania odbywają się:
- wtorek 18.00 - 20.00
- sobota 19.00 - 21.00
- mityng otwarty - pierwsza sobota miesiąca
Towarzystwo Integracji Społecznej
Zielona Góra ul. Drzewna 13 (wejście od ul. Sowińskiego).
           
09.12.2022 r.
My się żadnej pracy nie boimy.
Nasi uczestnicy z grupy pracownik budowlany z pełnym zaangażowaniem, energią do pracy i pozytywnym nastawieniem remontują mieszkanie na prośbę i w ramach naszej współpracy z Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonej Górze. 
Zobaczcie sami!
          
 
09.12.2022 r.
Dziś mieliśmy wyjątkowe zajęcia!
Pan Waldemar Biela (zapamiętajcie to nazwisko, bo jesteśmy przekonani, że jeszcze kiedyś je usłyczycie!) uczestnik z grupy pracownik terenów zieleni opowiedział nam o swoich dwóch największych pasjach - bonsai i sztuce.
I tak oto w CIS miała miejsce wystawa obrazów oraz kolekcji drzewek pana Waldemara. Jesteśmy oczarowani talentem, o którym dowiedzieliśmy się całkiem przypadkowo, kiedy to podczas zajęć został na kartce w zeszycie naszkicowany portret instruktora! A jakby tego było mało, pan Waldemar pisze przezabawne wiersze. Człowiek orkiestra i inspiracja dla innych!
          
 
          
05.12.2022 r.
Jak grudzień to...? Oczywiście, że pieczenie świątecznych pierniczków! I u nas nie mogło zabraknąć tej cudownej tradycji, dlatego też z naszymi podopiecznymi z Ukrainy uruchomiliśmy dziś pierniczkową produkcję, a następnie udekorowaliśmy nasze wypieki.
Miło spędzony czas, a jak teraz pachnie w Centrum! Pycha
          
 
          

Listopad

25.11.2022 r.
Dostajesz tyle od innych ile sam dajesz.
Dobrym przykładem jest dzisiejszy dzień i spotkanie podsumowujące zajęcia z języka polskiego dla naszych uczestników z Ukrainy.
Rozmowom pełnym śmiechu i wzruszeń nie było końca! A nasze panie z Ukrainy z tej okazji przygotowały przepyszne ciasta.
Kurs przeprowadziła pani Danuta Helińska z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze. Taki sąsiad to skarb! Nie dość, że profesjonalnie, to jeszcze z prezentami na koniec!
To była przede wszystkim nauka naszego ojczystego języka, ale też lekcja empatii, otwartości na drugiego człowieka oraz dawka pozytywnej energii za co z całego serca dziękujemy!
          
 
     
23.11.2022 r.
Jedzonko, koce i zabawki dla naszych czworonożnych przyjaciół dostarczone do OTOZ Animals - Schronisko Zielona Góra.
Dziękujemy, wszystkim którzy wsparli naszą akcję.
     
10.11.2022 r.
Dziś mieliśmy krótką lekcję historii.
Z okazji jutrzejszego Narodowego Święta Niepodległości razem z naszymi uczestnikami przygotowaliśmy kotyliony. 
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
          
 
     
1 2 3 4 5
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL