Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Biznes Lubuski

Zielona Góra: Zakończyły się III Zielonogórskie Targi Pracy

 W zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej zakończyła się III edycja Zielonogórskich Targów Pracy. Organizatorzy mówią o sporym sukcesie, bo w wydarzeniu wzięło udział dwa razy więcej wystawców niż w zeszłym roku. Nie brakowało też osób poszukujących zatrudnienia, których jeszcze przed rozpoczęciem targów pojawiło się kilkadziesiąt.
- Dzisiejsze targi pokazują, że taka formuła kontaktów na linii pracodawca-pracownik jest nadal potrzebna. Trudno się jednak temu dziwić. Targi to szansa, z jednej strony dla pracowników, którzy mogą dowiedzieć się, co proponują przedsiębiorcy, jakich kompetencji wymagają i jakie warunki zatrudnienia oferują. Z kolei pracodawcy mogą znaleźć tych, którzy są im niezbędni do realizacji zadań produkcyjnych firm – mówi Wacław Hansz, dyrektor CIS w Zielonej Górze.
- Korzystamy z różnych źródeł reklamy, jedną z nich jest uczestnictwo w targach. Personalny, kontakt z kandydatami do pracy jest dla nas bardzo ważny. Uważamy, że bezpośrednie spotkania są świetną okazją do pozyskania kompetentnych pracowników - przekonuje Liwiusz Paramonczyk z firmy transportowej GOBI.
Podczas targów bezrobotni mogli, nie tylko zorientować się w przedstawianych ofertach pracy, ale także dowiedzieć się jak założyć własną firmę i skąd pozyskać fundusze „na start”. – Wiele osób było zainteresowanych otworzeniem własnej działalności gospodarczej. Samozatrudnienie w dalszym ciągu jest popularne wśród osób poszukujących pracy – twierdzi Bernadetta Holak, konsultant na stoisku Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.
Dla bezrobotnych, którzy nie znaleźli interesujących ofert pracy, a także nie byli zainteresowani otworzeniem własnej firmy organizatorzy przygotowali „trzecią opcję”. Wśród wystawców pojawili się przedstawiciele Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, zachęcający do założenia spółdzielni socjalnych – Informowaliśmy bezrobotnych czym są spółdzielnie socjalne. Zainteresowanie było naprawdę spore. To dobrze, bo spółdzielnie socjalne to dobre wyjście dla osób, które nie mogą znaleźć pracy, a nie stać ich na rozpoczęcie jednoosobowej działalności gospodarczej – tłumaczy Anna Andrysiak, doradca OWES w Zielonej Górze.
Organizatorami III Zielonogórskich Targów Pracy było Centrum Integracji Społecznej, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Powiatowy Urząd Pracy.

III Targi Pracy w Zielonej Górze

Magazyn Biznes Lubuski nr 2 (7)/2010

Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL