Kronika

Czerwiec

  • 11-06-2021
23, 24.06.2021 r.
Zaprosiliśmy do nas na spotkanie przedstawicieli OWES Zielona Góra by posłuchać informacji o nowych formach zatrudnienia, a także dowiedzieć się więcej na temat zakładania i funkcjonowania spółdzielni socjalnych. Dziękujemy za garść wiedzy i inspiracji. Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje w przyszłości ciekawymi pomysłami i zachęci do aktywności uczestników naszego projektu.
          
20.06.2021 r.
Jedną z form aktywizacji społecznej w ramach projektu „Lepsze jutro II” jest udział w wydarzeniach kulturalnych. W niedzielę 20 czerwca uczestnicy wybrali się do Teatru Lubuskiego na spektakl „Szczęściarze”. Komedia, której autorem i reżyserem jest Tadeusz Kuta jest świetnym przykładem geloterapii czyli terapii śmiechem. Śmiech ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Wspomaga układ odpornościowy, obniża poziom stresu, pozytywnie wpływa na postrzeganie świata i poprawę relacji międzyludzkich. 
11.06.2021 r.
Zajęcia w ramach projektu „Lepsze jutro II” to łączenie teorii z praktyką.  Uczestnicy z grupy Robotnik gospodarczy pod okiem doświadczonego instruktora teorii zawodu poznają tajniki swojej przyszłej pracy również podczas zajęć w plenerze. Praktyczna nauka dotycząca między innymi pielęgnacji roślin czy aranżacji terenów zielonych odbywa się  na terenie Centrum – w naszym ogródku, a także na obszarze miasta Zielona Góra. W mijającym tygodniu kursanci odwiedzili Dolinę Gęśnika – zrewitalizowane jakiś czas temu miejsce, bardzo cenne pod względem przyrodniczym i edukacyjnym, o ogromnej bioróżnorodności gatunkowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją