Kronika

Marzec

  • 03-03-2021
31.03.2021 r.
Pierwszy miesiąc zajęć w naszym Centrum, to okres próbny. Uczestnicy przyzwyczajają się do nowej organizacji dnia i obowiązków. Wymagają one początkowo więcej skupienia i zaangażowania, dlatego też wspieramy i towarzyszymy by nie czuli się przytłoczeni. Zawsze też służymy pomocą i dobrą radą. Kursanci, którzy rozpoczęli zajęcia na początku marca w grupach: pracownik sklepowy, pracownik budowlany i opiekun środowiskowy na zajęciach teoretycznych i praktycznych przygotowują się do wykonywania w przyszłości wybranego zawodu.
     
19.03.2021 r.
Dzięki uprzejmości Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, ściany Sali konferencyjnej naszego Centrum ozdobiły przepiękne obrazy. Tworzą one cykl „Nimfy jezior i lasów”, który jest pracą dyplomową Marty Zawadki - absolwentki zielonogórskiego Zespołu Szkół Plastycznych. Prezentowany katalog malarski zabiera nas w zupełnie inny świat, pełen tajemnic i bajkowych elementów. Chwila letniego odpoczynku, w zimowy jeszcze czas. Pozytywny wpływ obcowania człowieka ze sztuką jest nieoceniony. Chwila zatrzymania i refleksji może wzmocnić jej walory terapeutyczne. Cieszy nas więc bardzo, że nasi kursanci i pracownicy mają okazję w tych trudnych czasach, do bliskiego kontaktu z malarstwem. Warto zatrzymać się chociaż na krótką chwilę. 
          
17.03.2021 r.
Nasi kursanci z grupy Opiekun środowiskowy przeszli kompleksowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zaproszony przez nas ratownik medyczny przedstawił uczestnikom niezbędne informacje, zasady i wiedzę, a następnie pod jego czujnym okiem kursanci mogli nauczyć się prawidłowego zachowania w przypadku, gdy życie drugiego człowieka jest zagrożone.
Pamiętajmy, że jeśli jesteśmy świadkiem takiej sytuacji, to obowiązkiem każdego z nas, jest udzielenie pomocy i kontynuowanie podjętych działań ratujących życie, aż do momentu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych.
Nasi kursanci bogatsi o kolejną porcję wiedzy i umiejętności praktycznych, kontynuują przygotowanie do wykonywania wybranego zawodu.
          
1.03.2021 r.
Dzieje się u nas! Wiosenna energia i zapał do działania zagościły na dobre w Centrum Integracji Społecznej.
Zaraz po pożegnaniu jednych grup, przywitaliśmy uczestników kolejnej, piątej już edycji projektu „Lepsze jutro II”.
Z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych, udział w projekcie rozpoczęło 28 osób.
Pierwsze spotkanie to poznanie zasad, jakie obowiązywać będą przez najbliższe miesiące, podczas których kursanci będą uczestniczyć w zajęciach społecznych i zawodowych.
W tej edycji kształcić będziemy w specjalnościach: pracownik budowlany, pracownik sklepowy, pracownik fizyczny i opiekun środowiskowy.
Po dokonaniu wszelkich formalności, uczestnicy wzięli udział w niezbędnym dla nich szkoleniu BHP. Witamy was serdecznie i życzymy, by czas spędzony na nauce i samorozwoju był dla was miły i owocny.
          
1.03.2021 r.
Nie zwalniamy tempa! Kolejni kursanci kończą swoją przygodę z uczestnictwem w projekcie „Lepsze jutro II”. Pierwszego marca, w czasie oficjalnego zakończenia były gratulacje i podziękowania. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje. Dziękujemy wam za miesiące współpracy i nauki. Wasze zaangażowanie podczas zajęć i zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniach to dla nas najlepsza nagroda. Życzymy wam byście nadal się rozwijali, uczyli i wierzyli w siebie. Niech zakończona nauka w Centrum Integracji Społecznej będzie dla was początkiem rozwoju kariery zawodowej zgodnie z wybraną ścieżką.
          

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją