Kronika

Luty

  • 25-02-2021
24, 25.02.2021 r.
Duma i radość towarzyszą nam, gdy widzimy wymierne efekty kilkumiesięcznej pracy naszych kursantów. Egzaminy, które odbyły się w ostatnich dniach lutego potwierdziły kwalifikacje zawodowe uprawniające do wykonywania zawodu pracownika sklepowego oraz pracownika budowlanego. Pod czujnym okiem ekspertów, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną, którą przyswajali przez ostatnie miesiące w ramach projektu „Lepsze jutro II”. Gratulujemy wam wyników. Zdany egzamin to koniec nauki w CIS, ale początek samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy. Uzbrojeni w wiedzę, kompetencje i kwalifikacje na pewno świetnie sobie poradzicie. Wspieramy i trzymamy kciuki.
     

 
     
2, 4.02.2021 r.
Nasi uczestnicy z grup: pracownik sklepowy i pracownik budowlany mogli zmierzyć się z kolejnym, stojącym przed nimi wyzwaniem. W CIS przeprowadzono symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne. W dobie pandemii, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom, a także by przygotować ich na nową, tak popularną dziś formę rekrutacji – rozmowy prowadzone były online. W rolę pracodawców wcielili się Pani Małgorzata Lada oraz Pan Kamil Ginter – doradcy zawodowi z PUP Zielona Góra.  Nasi kursanci poradzili sobie bardzo dobrze, otrzymując pozytywne opinie od specjalistów. Mimo chwil stresu i niepewności związanej z nową sytuacją, potrafili dostosować się do pandemicznych wymogów i świetnie zaprezentowali się jako potencjalni kandydaci na pracowników.  Gratulujemy i trzymamy kciuki, by po ukończeniu kursu, nabyta wiedza i umiejętności wykorzystane były równie dobrze.
          
9, 11.02.2021 r.
Odwiedzili nas przyjaciele z OWES w Zielonej Górze. Uczestnicy szkoleń z grup: robotnik sklepowy i pracownik budowlany mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekonomii społecznej.  Kursantom przedstawiono zasady i możliwości związane z funkcjonowaniem spółdzielni socjalnych. Wiemy, jak ważne jest współdziałanie i poszerzanie horyzontów, a także perspektywiczne spojrzenie w przyszłość. Dziękujemy za odwiedziny i dawkę wiedzy. Czekamy na kolejne inspirujące spotkania.
     

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją