Aktualności

Sierpień

  • 16-08-2022
31.08.2022 r.
Wraz z końcem sierpnia swój udział w VII edycji projektu "Lepsze jutro II" zakończyli uczestnicy z grup: Opiekun środowiskowy, Pracownik budowlany oraz Pracownik sklepowy. Najpierw oficjalna część czyli wręczenie dokumentów potwierdzających nabyte kwalifikacje, a następnie luźniejsze rozmowy, chwile wspomnień i pyszne ciacho. Bardzo wam gratulujemy i dziękujemy za wspólny czas. Trzymamy kciuki byście wiedzę i umiejętności wykorzystali jak najlepiej.
          
 
          
25.08.2022 r.
Uczestnicy projektu "Lepsze jutro 3" z grup: Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy od początku sierpnia pod okiem doświadczonych nauczycieli mogą uczyć się naszego pięknego języka. Początki jak to zwykle bywa nie były najłatwiejsze, ale pracowitość, samozaparcie oraz chęci dają szybkie i wymierne efekty. Obserwowanie waszych postępów daje nam ogromną radość, a kontakt z wami, wymienianie doświadczeń i poznawanie was, jest także dla nas bardzo ważną, życiową lekcją! 
          
17.08.2022 r.
Siódma edycja projektu "Lepsze jutro II" powoli dobiega końca. Do egzaminu z obsługi wózków widłowych przystąpili dziś uczestnicy z grupy, która szkoli się na pracownika budowlanego. Gratulujemy wam przede wszystkim zdobytej wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieję, że będą wam przydatne na kolejnych etapach waszego zawodowego życia!
          
12.08.2022 r.
Dziś z uczestnikami projektu "Lepsze jutro II" zawitaliśmy na teren Dzika Ochla by spędzić czas na świeżym powietrzu i integrować się przy smacznościach z grilla. Pogoda i humory dopisały, a kiełbaski, kaszanki i chlebek zaspokoiły apetyty. Zbliża się dłuższy niż zwykle weekend. Zachęcamy was do spędzenia go aktywnie, na łonie natury, przy smacznym jedzeniu i z miłymi ludźmi. Chwila oddechu od codzienności i ładowanie akumulatorów. Widzimy się we wtorek!
          
11.08.2022 r.
Warto wiedzieć!
Nasi uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie wsparcie, możliwości i korzyści wiążą się z funduszami europejskimi. Bardzo dziękujemy za garść fachowej i rzetelnej wiedzy.
          
04.08.2022 r.
Miłe miejsce tuż "za rogiem". Z uczestnikami z grup Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy wybraliśmy się dziś do Starego Kisielina. Zwiedzaliśmy pałac, w którym obecnie mieści się Pałac w Starym Kisielinie - filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Po zwiedzaniu był czas na chwilę oddechu w cieniu drzew, rozmowy, wspólny posiłek oraz warsztaty artystyczne. 
To był bardzo dobry dzień i przemiło spędzony czas. Piękne miejsca są często w bliskim otoczeniu, a udane wycieczki nie muszą odbywać się w bardzo dalekie miejsca. Zapraszamy was do zwiedzania Zielonej Góry i okolic.
          
01.08.2022 r.
Naszą misją jest pomagać!
Dziś powitaliśmy w naszym Centrum grupę obywateli z Ukrainy. Szkolenie z zakresu bhp oraz wypełnienie niezbędnych formalności - od tego zaczęliśmy. Nieśmiałość i niepewność przełamywana uśmiechami. Bariera językowa? Z każdym dniem na pewno będzie nam coraz łatwiej się porozumiewać, jednak dziś nieoceniona była pomoc Pani Moniki Lopko która w roli tłumacza sprawdziła się wzorowo. Bardzo dziękujemy! 
Przed naszymi uczestnikami intensywny kurs języka polskiego oraz zajęcia społeczne, a następnie praktyki w dwóch specjalizacjach: Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy. Nowe wyzwanie traktujemy jako możliwość nauki i rozwoju. Jesteśmy pewni, że najbliższe miesiące takie właśnie będą. Zatem do dzieła!
          
01.08.2022 r.
Sześć miesięcy minęło jak jeden dzień Uczestnicy z grup: Pracownik gospodarczy, Pracownik terenów zieleni oraz Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej zakończyli z końcem lipca oficjalnie swój udział w projekcie "Lepsze jutro 3", a dziś podczas uroczystego zakończenia odebrali dokumenty potwierdzające nabyte kwalifikacje. Był czas na gratulacje, pochwały, wyróżnienia i pożegnanie. Towarzyszyliśmy wam przez ten czas i dobrze wiemy, że prawdziwe lepsze jutro właśnie się dla was zaczyna. Nie zapomnimy o was na pewno i będziemy wam szczerze kibicować by nabyte umiejętności wydały owoce w waszym życiu. W takich chwilach czujemy jeszcze bardziej, że nasza praca ma sens. Dziękujemy wam!
          

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją