Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Radio Zachód

OD BEZDOMNOŚCI DO NORMALNOŚCI

Dworce kolejowe, klatki schodowe, piwnice, kanały i węzły ciepłownicze, śmietniki - miejsca, które wielu bezdomnym zastępują dom. Projekt, realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, poprzez streetworking, pokazuje nową jakość pracy z bezdomnymi. Korzystając z doświadczeń partnera międzynarodowego Barki UK, stworzyli projekt skutecznej reintegracji zawodowo- społecznej. Jest to szansa na powrót do normalnego życia.
Program będzie realizowany do 2015 roku. Obejmie 54 bezdomnych oraz Lubuszan powracających po nieudanej migracji zarobkowej do Wielkiej Brytanii.

Ogromne zainteresowanie szkoleniami zawodowymi

Cztery, a nawet sześć osób na jedno miejsce - tak wielkim zainteresowaniem cieszyła się kolejna edycja projektu "Aktywni od nowa", który rusza właśnie w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.
Nabór na szkolenia zawodowe dla bezrobotnych zakończył się wczoraj. Jak mówi Anita Buraczewska, koordynatorka projektu, największe zainteresowanie wzbudzały jak zawsze praktyki zawodowe u potencjalnych pracodawców.

CIS pomoże znaleźć nową pracę

04.01.2012 r.
Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze prowadzi nabór do projektu „Aktywni od nowa”.
To już czwarta edycja specjalnych szkoleń zawodowych dla mieszkańców Zielonej Góry, Świdnicy, Czerwieńska, Sulechowa i Zaboru, które mają problem ze znalezieniem nowej pracy.
Jak podkreśla Anita Buraczewska, koordynatorka projektu „Aktywni od nowa”, w poprzednich latach w szkoleniach wzięło udział kilkaset osób, z czego ponad połowa znalazła nową pracę.

Rusza nowy projekt CIS

 29.10.2012 r.
142 osoby wezmą udział w nowym projekcie Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, który pozwala znaleźć pracę bezrobotnym do tej pory mieszkańcom miasta i powiatu.
Dziś w siedzibie centrum podpisano umowę na dofinansowanie projektu, które rozpoczyna kolejną turę szkoleń. Jak mówi Anita Buraczewska, główna koordynatorka projektu dotychczasowe efekty działań są bardzo zadowalające:
Uczestnicy rozpoczynającego się właśnie projektu wezmą udział m.in. w praktycznej nauce zawodu sprzedawcy. – Dzięki temu jest duża szansa, że w końcu uda nam się znaleźć pracę – mówią uczestniczki projektu Kamila Kiełbowska i Anna Makowska:
Dodajmy tylko, że Centrum Integracji Społecznej otrzymało na realizację szkoleń ok. miliona złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt potrwa przez dwa lata.

Zielonogórskie Targi Pracy już w środę

Centrum Integracji Społecznej wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy i Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej zapraszają osoby bezrobotne do wzięcia udziału w Zielonogórskich Targach Pracy. Targi odbędą się w najbliższą środę w siedzibie CIS przy ulicy Staszica 4.
Podczas spotkania osoby poszukujące pracy będą miały szansę zapoznać się z konkretnymi ofertami zatrudnienia.

"Czwartek z EFS"

Cykl audycji pod hasłem “Czwartek z EFS”.
W cyklu “Czwartek z Europejskim Funduszem Społecznym” prezentujemy następujące audycje:
Audycja z 21.07.2011 – “SAMODZIELNOŚĆ – SUPER SPRAWA” – kompleksowa aktywizacja osób niepełnosprawnych.

PREMIERA "Skazani na sukces"

Osiem miesięcy temu przedstawiliśmy reportaż „Dogonić życie” o ludziach walczących o zachowanie swojego człowieczeństwa. Wanda, Maciej i wielu innych  poranionych przez życie ludzi spotkało się w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej  biorąc udział w  projekcie przeciwdziałającemu społecznemu odrzuceniu. Dziś podążymy śladami dalszych losów jednego z nich.
Maciej brał heroinę. Aby zdobyć pieniądze na narkotyki kradł i nie tylko… W kolejnym zakładzie karnym przyszło opamiętanie. Pozostało jednak pytanie: co dalej? Uczestnictwo w projekcie pozwoliło mu na powrót do normalnego życia, jednak pozostawało dalej aktualne pytanie: jak sobie w nim poradzi? Na ile zdobyte umiejętności i odkryte na nowo predyspozycje pozwolą pokonywać problemy i zapewnią życiowy sukces?
Premiera audycji w niedzielę (8.01.2011) po 9.00.

Serwis Pracy - kwiecień 2011 r.

11.04.2011 r.
Trwa nabór do IV, ostatniej edycji projektu szkoleniowego realizowanego przez Centrum  Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Podczas 6-miesięcznych kursów, które rozpoczną się 1 czerwca br., uczestnicy będą zdobywać wiedzę i umiejętności w wybranym zawodzie: kucharz małej gastronomii, ogrodnik florysta, kasjer sprzedawca, pomocnik piekarza cukiernika i opiekun małego dziecka.

Reportaż Cezarego Galka doceniony

01.12.2010 r.
Nasz radiowy kolega Cezary Galek zdobył trzecią nagrodę w  ministerialnym konkursie dla dziennikarzy “Ludzka twarz EFS”. Wręczenie nagród obyło się dziś  w Pałcu Kultury i Nauki w Warszawie. To juz czwarta edycja konkursu organizowana przez Europejski Fundusz Społeczny.
Cezary Galek został doceniony za reportaż ‘Dogonić życie”. To opowieść o osobach, które znalazły się na marginesie społecznym, często działając poz prawem.     Bohaterowie reportażu wzięli udział w projekcie przeciwdziałającym społecznemu odrzuceniu, który zmienił ich życie.
Nagrody przyznawano w trzech kategoriach: dla dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych. Najlepsi żurnaliści otrzymali nagrody pieniężne oraz statuetki
“Dziennikarz przyjzdy EFS”.

"Dogonić życie" - reportaż nagrodzony

01.12.2010 r.
IV edycja konkursu dla dziennikarzy “Ludzka twarz EFS” organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce wyłoniła dziesięciu laureatów. W kategorii mikrofon III miejsce przypadło Cezaremu Galkowi za reportaż „Dogonić życie”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 1 grudnia  w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas ogólnopolskiej konferencji “Efektyi wyzwania Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce”.
Celem Konkursu jest promocja wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego     w Polsce, wskazanie możliwości skorzystania Funduszu i opisanie w ciekawy i inspirujący sposób jak środki EFS pozytywnie zmieniają życie ludzi – uczestników projektów i/lub osób realizujących projekt.
W uroczystości rozdania nagród autorowi towarzyszyli: Anita Buraczewska- koordynatorka projektu i Radosław Brodzik- z-ca dyr. Departamentu Europejskiego Funduszu  Społecznego Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego.
O reportażu:
Maciej brał heroinę. Aby zdobyć pieniądze na narkotyki kradł i nie tylko… W kolejnym zakładzie karnym przyszło opamiętanie. Pozostało jednak pytanie: co dalej? Wanda wiele lat temu prowadziła dostatnie i aktywne życie. Dzieci, mąż, dom, samochody, firma … W ciągu kilku miesięcy straciła prawie wszystko. Co łączy te dwa z pozoru odmienne losy?
Wanda, Maciej i wielu innych  poranionych przez życie ludzi spotkało się w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej  biorąc udział w  projekcie przeciwdziałającemu społecznemu odrzuceniu. Większości z nich się udało. Zdobyli nowe zawody, pracę, odzyskali poczucie człowieczeństwa i wiarę we własne możliwości.
Emisja reportażu- niedziela (05.12.2010) po 9.00.
Fragmenty reportażu "Dogonić życie"
1 2 3
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL