Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Radio Zachód

Targi pracy będą, jak minie zakaz…

Mimo obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze trwają przygotowania do kolejnych Targów Pracy.
Wydarzenie zaplanowano na 25 marca, a więc dokładnie tydzień po zakończeniu obowiązującego do 18 marca zakazu organizacji imprez i spotkań o charakterze masowym.

Kolejny nabór do projektu „Lepsze Jutro II”

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczyna rekrutację do czwartej edycji projektu "Lepsze jutro II".
Program adresowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – m.in. do bezdomnych, uzależnionych, długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych czy pozostających pod opieką ośrodków pomocy społecznej.

Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój…

Czy i w jaki sposób osoby bezrobotne, bezdomne, po odbyciu kary więzienia, uzależnione, zagrożone wykluczeniem społecznym mogą zmienić swoje życie? Uwierz w siebie i zainwestuj w rozwój. Możesz zgłosić się do projektu „Lepsze jutro”.
Ekspertki: Nina Kowalonek z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze i Anita Buraczewska z Centrum Integracji Społecznej, koordynator projektu.

Kategoria: Lubuskie 2020 – edycja II

Szukasz pracy? Przyjdź na szkolenie!

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze zaprasza na kolejne szkolenia zawodowe dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Szkolenia odbywać się będą pod hasłem „Lepsze jutro” i są przeznaczone m.in. dla bezdomnych, długotrwale bezrobotnych lub osób, które opuściły zakłady karne.
Pierwsza edycja kursów rozpoczyna się już w marcu.
– Zajęcia odbywać się będą także w firmach, sklepach i zakładach pracy, tak więc osoby biorące udział w szkoleniu będą miały większą szansę na bezpośrednie spotkanie z potencjalnym pracodawcą – mówi Dagmara Machlaj z zielonogórskiego CIS.

„Aktywni od nowa” po raz ostatni

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczęło czwartą i ostatnią już edycję kursów w ramach projektu „Aktywni od nowa”.
Szkolenia ruszyły z początkiem sierpnia. - W ciągu najbliższych sześciu miesięcy uczestnicy zdobędą kwalifikacje w zawodach: kasjer - sprzedawca, pracownik magazynowo - budowlany, opiekun dziecka, opiekun środowiskowy i ogrodnik – winiarz – mówi Wacław Hansz, dyrektor CIS

Trzecia edycja Targów Pracy w zielonogórskim CIS

W Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze odbyły się dziś Targi Pracy.
To już trzecia edycja imprezy. Jak podkreśla Wacław Hansz, dyrektor placówki, targi są swego rodzaju uzupełnieniem do prowadzonych tam kursów dla bezrobotnych i poszukujących pracy.

III Targi Pracy

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej szykuje się do kolejnych Targów Pracy. Będą organizowane po raz trzeci przy udziale Urzędu Pracy i Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

OD BEZDOMNOŚCI DO NORMALNOŚCI

Dworce kolejowe, klatki schodowe, piwnice, kanały i węzły ciepłownicze, śmietniki - miejsca, które wielu bezdomnym zastępują dom. Projekt, realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze, poprzez streetworking, pokazuje nową jakość pracy z bezdomnymi. Korzystając z doświadczeń partnera międzynarodowego Barki UK, stworzyli projekt skutecznej reintegracji zawodowo- społecznej. Jest to szansa na powrót do normalnego życia.
Program będzie realizowany do 2015 roku. Obejmie 54 bezdomnych oraz Lubuszan powracających po nieudanej migracji zarobkowej do Wielkiej Brytanii.

Ogromne zainteresowanie szkoleniami zawodowymi

Cztery, a nawet sześć osób na jedno miejsce - tak wielkim zainteresowaniem cieszyła się kolejna edycja projektu "Aktywni od nowa", który rusza właśnie w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.
Nabór na szkolenia zawodowe dla bezrobotnych zakończył się wczoraj. Jak mówi Anita Buraczewska, koordynatorka projektu, największe zainteresowanie wzbudzały jak zawsze praktyki zawodowe u potencjalnych pracodawców.
1 2
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL