Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Radio Zielona Góra

„Aktywni od nowa” – nowy projekt CIS

28.12.2012 r.
Z początkiem stycznia rusza nabór do nowego projektu Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze - „Aktywni od nowa”. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Od stycznia nabór do projektu "Aktywni od nowa"

Za kilka tygodni rusza projekt „Aktywni od nowa”. Realizujące go zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej rozpocznie nabór z początkiem stycznia.

CIS: nabór na nowe kursy

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej rozpoczęło rekrutację na kolejne kury dla osób, które chcą wrócić na rynek pracy. Półroczne szkolenia ruszą za kilka tygodni.

Szukają pracy na targach

Do godziny 14.00 w Centrum Integracji Społecznej na osoby poszukujące zatrudnienia czekają pracodawcy. Trwają tam Zielonogórskie Targi Pracy.

CIS rusza z nowymi kursami

Po zakończeniu unijnego projektu, Centrum Integracji Społecznej rusza z kolejnymi kursami dla osób, które chcą wrócić na rynek pracy.
W tej chwili prowadzi nabór do czterech specjalności zawodowych.
- Kursy rozpoczną się 1 lutego, ale najbliższe kwalifikacje odbędą się 16 stycznia – mówi Anita Buraczewska z Centrum.

Aktywność się opłaca 16 grudnia 2011

Ponad sto osób przeszkolonych i kilkadziesiąt już zatrudnionych – to efekt kolejnego unijnego projektu, który zakończył się w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej.
W ciągu dwóch lat trwania przedsięwzięcia kadra centrum przeszkoliła osoby zagrożone wykluczeniem społecznym w 11 specjalnościach, stwarzając im warunki do powrotu na rynek pracy.

Zmiany na rynku, zmiany w szkoleniach

Sytuacja na rynku pracy się zmienia, instytucje prowadzące szkolenia w zakresie reintegracji zawodowej muszą szybko reagować.

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej przekonało się o tym w trakcie realizacji jednego z unijnych projektów. Widząc co się dzieje na rynku, wprowadziło do oferty nowe zawody.

Egzamin zawodowy w CIS

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe kończą czwartą edycję kursów w ramach dwuletniego projektu realizowanego przez Centrum Integracji Społecznej. Na zielonogórski rynek pracy wychodzą ogrodnicy-floryści, pomocnicy piekarza-cukiernika, kucharze małej gastronomii, pomoce krawieckie i kasjerzy-sprzedawcy.
Wszyscy stają przed komisją złożoną z przedstawicieli Izby Rzemieślniczej w Zielonej Górze. Umiejętności przyszłych sprzedawców oceniała m.in. Regina Mroczek. Jak mówiła, podczas egzaminu trzeba było wykazać się umiejętnościami obsługi klienta – także złośliwego i wymagającego – oraz obsługi kasy fiskalnej.

Aktywność się opłaca

Aktywność się opłaca. Przekonuje o tym zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej, które realizuje projekt unijny dla osób, które z różnych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji, bez pracy.

CIS: symulacje rozmów kwalifikacyjnych

26.05.2011 r.
Czego spodziewać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej i jak się zachować podczas pierwszego spotkania z ewentualnym pracodawcą – dziś odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy kursów z Centrum Integracji Społecznej.
W Powiatowym Urzędzie Pracy zaplanowano symulację rozmów kwalifikacyjnych, które prowadzą doradcy zawodowi.
 
Kamil Ginter, lider klubu pracy, wcielił się w rolę przyszłego pracodawcy.
W rozmowach uczestniczą słuchacze wszystkich grup zawodowych, którzy do tego momentu przygotowywali się przez kilka miesięcy.
Mówi Wacław Hansz, dyrektor Centrum Integracji  Społecznej.
 
Uczestnicy spotkania musieli odpowiedzieć na najczęstsze pytania, które padają podczas rozmów kwalifikacyjnych.
Rozmowy indywidualne trwają od rana, na koniec uczestnicy na spotkaniu ogólnym podsumują całe przedsięwzięcie.
1 2 3 4 5 6
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL