Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Radio Zielona Góra

Kolejne kursy wystartowały w CIS

Kolejne 24 osoby rozpoczęły naukę w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej.
To piąta edycja projektu „Aktywni od nowa”, która pozwala zdobyć nowe kwalifikacje i w wielu przypadkach zatrudnienie.
Gabriela Pogorzelska i Natalia Świtalska liczą, że dzięki kursom wrócą na rynek pracy.

Studenci uczą się pomagać bezdomnym

Jak wygląda praca z osobami bezdomnymi? Zielonogórscy studenci poznają tajniki działania streetworkerów. To część współpracy Centrum Integracji Społecznej z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Nowe kursy zawodowe w Centrum Integracji Społecznej

W nowym roku Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpocznie kolejne kursy zawodowe dla osób bezrobotnych.
Placówka już w styczniu rozpoczyna rekrutację, a teraz można zgłaszać się po informacje.

ZLOP podsumowuje projekt i podpisuje porozumienie o współpracy z zielonogórskim CIS

Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych podsumował dzisiaj projekt „KIS na bis III”, który realizował przez blisko 2 lata.
Jak tłumaczy prezes ZLOP Romuald Malinowski, w ramach przedsięwzięcia prowadzone były bezpłatne szkolenia zawodowe, udzielane było także darmowe poradnictwo prawne, psychologiczne i zawodowe. Pomoc kierowana była do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W projekcie wzięło udział 270 osób.

O dobrych praktykach w CIS

O dobrych praktykach projektu „Aktywizacja zawodowa i społeczna młodzieży bezrobotnej, zagrożonej wykluczeniem społecznym w oparciu o model szwedzki i niemiecki” rozmawiano dzisiaj w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.
Przypomnijmy, celem projektu jest zwiększenie zdolności społeczno-zawodowych ponad 30 osób bezrobotnych z terenu województwa lubuskiego, zagrożonych wykluczeniem społecznym, w wieku od 18 do 25 lat. Projekt rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku i potrwa do marca. O szczegółach mówi jego koordynator Jan Kostyszak

Historyczny moment w CIS. Pięćsetny uczestnik szkoleń

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze zrekrutowało do udziału w swoich szkoleniach pięćsetnego uczestnika. To zielonogórzanka Edyta Tyszkiewicz, która bierze udział w czwartej i już ostatniej edycji projektu „Aktywni od nowa”. Z tej okazji w siedzibie CIS odbyła się dzisiaj mała uroczystość.

CIS poszerza wsparcie dla bezdomnych

Osoby bez dachu nad głową mają większe szanse na wyjście z bezdomności. Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej wprowadziło zmiany w projekcie „Od bezdomności do normalności".

Wacław Hansz

Kurs kasjer – sprzedawca. Są wolne miejsca w CIS

Są jeszcze wolne miejsca na kursy w Centrum Integracji Społecznej. Chętni mogą zapisywać się do grupy kasjer - sprzedawca.
Półroczne szkolenie rozpocznie się 1 sierpnia. Będzie realizowane w ramach projektu „Aktywni od nowa”. Dla uczestników kurs jest bezpłatny.

Projekt „Aktywni od nowa” – ostatnia rekrutacja w CIS

Centrum Integracji Społecznej rozpoczęło nabór na kolejną, ostatnią już edycję kursów w ramach projektu "Aktywni od nowa".
W czasie półrocznych szkoleń uczestnicy zdobędą kwalifikacje w 5 zawodach: kasjer - sprzedawca, pracownik magazynowo - budowlany, opiekun dziecka, opiekun środowiskowy i ogrodnik - winiarz.
1 2 3 4 5 6
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL