Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Radio Zielona Góra

Pojutrze Targi Pracy w CIS

Pracodawcy i specjaliści rynku pracy będą czekać na zielonogórzan w czwartek podczas Targów Pracy w Centrum Integracji Społecznej.
Impreza odbędzie się już po raz piąty, bo i pracodawcy i mieszkańcy wciąż szukają dobrych dla siebie rozwiązań.

W CIS ruszyła kolejna edycja projektu „Lepsze Jutro”. Są jeszcze miejsca na kursy zawodowe.

Blisko 40 uczestników rozpoczęło kolejne kursy zawodowe w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej.
Za miesiąc ruszą też kolejne szkolenia w III edycji projektu „Lepsze jutro”. Na początek jednak mieszkańcy będą uczyć się zawodu pracownika gospodarczego.

CIS: kolejne kursy zawodowe dla bezrobotnych

Bezrobotni zielonogórzanie, którzy chcą wrócić na rynek pracy mogą zgłaszać się do Centrum Integracji Społecznej. Placówka prowadzi kursy w kilku specjalnościach i czeka na kolejnych uczestników.

„Lepsze jutro” – aktywizacja osób długotrwale bezrobotnych

Ponad trzynaście milionów złotych pójdzie na aktywizację osób długotrwale bezrobotnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielonej Góry. Zadanie realizuje Centrum Integracji Społecznej.
W ramach projektu „Lepsze jutro” odbędą się cztery edycje szkoleń, w pięciu specjalnościach zawodowych. Weźmie w nich udział ponad czterystu beneficjentów. Chodzi przede wszystkim o wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, m.in. zwolnionych z zakładów karnych, uzależnionych od alkoholu i narkotyków czy bezdomnych. Pierwsza tura szkoleń ruszyła już w marcu. Kolejna zaplanowana jest na październik. Zapisy trwają.

CIS: zdobyli wiedzę i pracę, kolejni rozpoczęli naukę

Kolejni bezrobotni i zagrożeni wykluczeniem społecznym starają się wrócić na rynek pracy.
W Centrum Integracji Społecznej rozpoczęły się kolejne kursy zawodowe.
Tymczasem kilka dni temu placówka zakończyła realizację projektu „Aktywni od nowa” z unijnym dofinansowaniem.

Bezdomni ze wsparciem. Koniec projektu CIS

Kilkadziesiąt osób bezdomnych z Zielonej Góry i okolic objętych pomocą, kilkanaście dostało pracę.Centrum Integracji Społecznej zakończyło dwuletni projekt „Od bezdomności do normalności”.
Przedsięwzięcie było realizowane przy wsparciu fundacji Barka UK z siedzibą w Londynie.
 

Szkolenia dla bezdomnych w CIS i spółdzielni „Sukces”

Część zielonogórskich bezdomnych ma kolejną szansę wyjścia na prostą.
W połowie czerwca zakończyła się III edycja projektu „Od bezdomności do normalności”, ale prowadzące program Centrum Integracji Społecznej nawiązało współpracę z Zielonogórską Spółdzielnią Socjalną „Sukces”. Jednostka zapewni osobom bez dachu nad głową dodatkowe szkolenie.
 

CIS: nabór na kolejne kursy

Kolejne kursy w Centrum Integracji Społecznej. Zielonogórzanie będą mogli kształcić się w kilku specjalnościach. Nabór na szkolenia właśnie rusza.

CIS z ofertami pracy

Po raz czwarty w siedzibie Centrum Integracji Społecznej przy ul. Staszica w Zielonej Górze odbyły się targi pracy. Podczas kilkugodzinnej imprezy swoją ofertę zaprezentowało blisko dwudziestu wystawców. Byli to zarówno pracodawcy, jak również eksperci rynku pracy.

Uczniowie ZST będą nieść pomoc bezdomnym

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych mają możliwość oglądania wystawy dotyczącej problemu bezdomności. Biorą też udział w spotkaniach z autorem zdjęć a także streetworkerami, którzy pracują w projekcie Centrum Integracji Społecznej „Od bezdomności do normalności”. – Celem tych działań jest zachęcenie młodzieży do włączenia się w niesienie pomocy bezdomnym.
 
1 2 3 4 5 6
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL