Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

W mediach

CIS: szkolenia zawodowe dla mieszkańców i Ukraińców

Zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej rozpoczyna kursy zawodowe dla osób z Ukrainy. Szkolenie ruszy 1 sierpnia, kolejne szykowane jest na wrzesień.

Blisko Ciebie 26.03.2022

Rozpoczęła się rekrutacja na kolejne kursy zawodowe w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. O działalności placówki, formach wsparcia dla osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także przygotowaniach do przyjęcia uchodźców z Ukrainy rozmawiamy dzisiaj z dyrektor CIS Anitą Buraczewską.

Rusza nabór do kolejnej edycji projektu „Lepsze jutro II”

Szukasz pracy, chcesz się nauczyć nowego zawodu, potrzebujesz wsparcia doradcy zawodowego? Zgłoś się do projektu "Lepsze jutro II"! Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze rozpoczyna właśnie nabór do siódmej edycji projektu, w ramach którego przeszkolono już ponad 700 osób.

Projekt "Lepsze jutro II"

Jesteś osobą bezrobotną? Chcesz nabyć nowe kwalifikacje? Zgłoś się projektu "Lepsze jutro II", prowadzonego przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.
To już VI edycja projektu "Lepsze jutro II". Dotychczas udało się wyszkolić blisko 600 osób. Nabór do kolejnej edycji trwa do końca października, a pierwsze szkolenie już 2 listopada.

Rozpoczęła się rekrutacja do 6. edycji projektu "Lepsze jutro II"

To szansa dla tych, którzy nie poddali się i pokonali swoje słabości. Walczyli z nałogami, bezdomnością, albo z powodu pandemii zostali bez pracy. Projekt realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze ma pomóc im zmienić swoje życie.
 
Katarzynie Księżarczyk pandemia koronawirusa szczególnie dała się we znaki. Kobieta straciła pracę, ale nie poddała się i zapisała na kurs pracownika gospodarczego w zielonogórskim Centrum Integracji Społecznej. Dodatkowo rozpoczęła też tam szkolenie na operatora wózka widłowego.
 
Pani Kasia jest jedną z kilkudziesięciu osób, które zdobywają nowe kwalifikacje w Centrum Integracji Społecznej.
 
Uczestnicy szkoleń oprócz nowych umiejętności mają zagwarantowane m.in.: ciepły posiłek, zwrot kosztów dojazdu, zasiłek, stypendium szkoleniowe oraz dodatki motywacyjne.
 
Kurs zaczyna się zajęciami teoretycznymi z doradcami zawodowymi i terapeutami.
 
Po teorii przychodzi czas na praktykę zawodową. Centrum Integracji Społecznej stawia na współpracę zarówno z firmami, jak i instytucjami miejskimi.
 
Osoby, które chciałyby skorzystać z projektu „Lepsze jutro II” mogą się zgłaszać do Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze do końca października. Kolejny kurs rozpocznie sie 2 listopada.
 

Centrum Integracji Społecznej szuka chętnych na kursy zawodowe

Trwa rekrutacja na kursy zawodowe prowadzone przez zielonogórskie Centrum Integracji Społecznej. Kursy są szansą na zdobycie nowego fachu i to w zaledwie kilka miesięcy. W obecnej ofercie CIS znajdziemy kursy przygotowujące do pracy w charakterze pracownika sklepowego, budowlanego, opiekuna środowiskowego lub robotnika gospodarczego.
Szkolenia na pierwszych trzech specjalnościach rozpoczną się już 1 września. Dwa miesiące później, czyli od listopada, ruszy kurs w zakresie robotnika gospodarczego. Każde z nich będzie trwało pół roku. A kto może skorzystać z kursów? O tym Anita Buraczewska, dyrektorka Centrum Integracji Społecznej.

CIS rekrutuje na kursy zawodowe

Nowe kwalifikacje i szansa na podjęcie pracy – Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze prowadzi rekrutację na kolejne kursy zawodowe. To np. pracownik budowlany, sklepowy czy robotnik gospodarczy. Półroczne szkolenia będą realizowane w ramach projektu Lepsze Jutro II.

CIS wraca do stacjonarnych szkoleń zawodowych

Po wielu miesiącach przerwy, Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze wraca do normalnej pracy i wznawia szkolenia zawodowe w formie stacjonarnej.
Placówka szkoli teraz w sześciu specjalnościach, m.in. opiekun środowiskowy, pracownik budowlany, robotnik gospodarczy czy sprzedawca.
– Cieszymy się, że w końcu możemy działać, tak jak powinniśmy – mówi dyrektorka zielonogórskiego CIS Anita Buraczewska....

„Lepsze jutro II”. Bezpłatne szkolenia

Centrum Integracji Społecznej rozpoczął nabór na bezpłatne szkolenia w ramach unijnego projektu „Lesze jutro II”.
Do 19 lutego m.in. mieszkańcy Zielonej Góry mogą składać wnioski, aby zdobyć kompetencje jako pracownik budowlany z obsługą wózków widłowych, pracownik sklepowy oraz opiekun środowiskowy z kursem języka niemieckiego. Tłumaczy Anita Buraczewska, zastępca dyrektora Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.

Łącznik zielonogórski - 2 października 2020

1 2 3 4
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL