Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Aktualności

Sierpień

12.08.2022 r.
Dziś z uczestnikami projektu "Lepsze jutro II" zawitaliśmy na teren Dzika Ochla by spędzić czas na świeżym powietrzu i integrować się przy smacznościach z grilla. Pogoda i humory dopisały, a kiełbaski, kaszanki i chlebek zaspokoiły apetyty. Zbliża się dłuższy niż zwykle weekend. Zachęcamy was do spędzenia go aktywnie, na łonie natury, przy smacznym jedzeniu i z miłymi ludźmi. Chwila oddechu od codzienności i ładowanie akumulatorów. Widzimy się we wtorek!
          
11.08.2022 r.
Warto wiedzieć!
Nasi uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie wsparcie, możliwości i korzyści wiążą się z funduszami europejskimi. Bardzo dziękujemy za garść fachowej i rzetelnej wiedzy.
          
04.08.2022 r.
Miłe miejsce tuż "za rogiem". Z uczestnikami z grup Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy wybraliśmy się dziś do Starego Kisielina. Zwiedzaliśmy pałac, w którym obecnie mieści się Pałac w Starym Kisielinie - filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Po zwiedzaniu był czas na chwilę oddechu w cieniu drzew, rozmowy, wspólny posiłek oraz warsztaty artystyczne. 
To był bardzo dobry dzień i przemiło spędzony czas. Piękne miejsca są często w bliskim otoczeniu, a udane wycieczki nie muszą odbywać się w bardzo dalekie miejsca. Zapraszamy was do zwiedzania Zielonej Góry i okolic.
          
01.08.2022 r.
Naszą misją jest pomagać!
Dziś powitaliśmy w naszym Centrum grupę obywateli z Ukrainy. Szkolenie z zakresu bhp oraz wypełnienie niezbędnych formalności - od tego zaczęliśmy. Nieśmiałość i niepewność przełamywana uśmiechami. Bariera językowa? Z każdym dniem na pewno będzie nam coraz łatwiej się porozumiewać, jednak dziś nieoceniona była pomoc Pani Moniki Lopko która w roli tłumacza sprawdziła się wzorowo. Bardzo dziękujemy! 
Przed naszymi uczestnikami intensywny kurs języka polskiego oraz zajęcia społeczne, a następnie praktyki w dwóch specjalizacjach: Pomoc kuchenna oraz Pracownik porządkowy. Nowe wyzwanie traktujemy jako możliwość nauki i rozwoju. Jesteśmy pewni, że najbliższe miesiące takie właśnie będą. Zatem do dzieła!
          
01.08.2022 r.
Sześć miesięcy minęło jak jeden dzień Uczestnicy z grup: Pracownik gospodarczy, Pracownik terenów zieleni oraz Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej zakończyli z końcem lipca oficjalnie swój udział w projekcie "Lepsze jutro 3", a dziś podczas uroczystego zakończenia odebrali dokumenty potwierdzające nabyte kwalifikacje. Był czas na gratulacje, pochwały, wyróżnienia i pożegnanie. Towarzyszyliśmy wam przez ten czas i dobrze wiemy, że prawdziwe lepsze jutro właśnie się dla was zaczyna. Nie zapomnimy o was na pewno i będziemy wam szczerze kibicować by nabyte umiejętności wydały owoce w waszym życiu. W takich chwilach czujemy jeszcze bardziej, że nasza praca ma sens. Dziękujemy wam!
          
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL