Logo: Centrum Integracji Społecznej
Logo: BIP

Aktualności

Grudzień

31.12.2020 r.
29 grudnia dwunastu uczestników z grupy robotnik gospodarczy przystąpiło do egzaminu zawodowego. Jesteśmy dumni, ponieważ wszyscy zdobyli kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu! Gratulujemy.
W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne spotkanie podsumowujące półroczny pobyt w Centrum. Uczestnikom zostały wręczone zaświadczenia oraz certyfikaty. 
Pożegnania nadszedł czas, jednak drzwi Centrum zawsze pozostaną otwarte dla potrzebujących.
Naszym podopiecznym życzymy wszystkiego dobrego, wiary w siebie i własne możliwości oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.
     
 
     
22.12.2020 r.
W styczniu 2021 r. nasi kursanci z grupy robotnik gospodarczy rozpoczynają praktyki zawodowe na terenie zielonogórskich zakładów pracy oraz partnerskich gmin – Czerwieńska i Sulechowa. 22 grudnia odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego uczestnicy uzyskali szczegółowe informacje dotyczące przebiegu zajęć zawodowych.  
Wszystkim podopiecznym życzymy, aby okres 4. miesięcznych praktyk zawodowych był czasem owocnym i przyczynił się do podjęcia pracy. 
     

Listopad

2.11.2020 r.
2 listopada udział w projekcie „Lepsze jutro II” rozpoczęło 21 osób, które do 30 kwietnia 2021 r. będą uczestniczyć w zajęciach społecznych w siedzibie Centrum oraz praktykach zawodowych na terenie zielonogórskich zakładów pracy i partnerskich gmin – Czerwieńska i Sulechowa. 
W związku z trwającą epidemią szkolić będziemy tylko w jednej specjalności  – robotnik gospodarczy.
Podczas zajęć, tak jak dotychczas miało to miejsce, będą przestrzegane zasady mające na celu minimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem COVID-19.
          

Wrzesień

1.09.2020 r.
Przed nami kolejna odsłona IV edycji projektu „Lepsze jutro II”. 
1. września udział w projekcie rozpoczęło 14. kursantów, którzy przez 6 miesięcy będą uczestniczyć w zajęciach społecznych i zawodowych w specjalnościach pracownik budowalny i pracownik sklepowy.
Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa COVID-19 liczba uczestników projektu wciąż pozostaje ograniczona.
    

Sierpień

28.08.2020 r.
1. września nasi uczestnicy z grupy robotnik gospodarczy rozpoczną praktyki zawodowe w zielonogórskich zakładach pracy oraz na terenie partnerskich gmin - Czerwieńska i Sulechowa. 
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie organizacyjne z instruktorami zawodu, podczas którego kursanci uzyskali szczegółowe informacje dotyczące przebiegu zajęć zawodowych. 
Wszystkim podopiecznym życzymy wytrwałości! Niech okres 4. miesięcznych praktyk będzie czasem owocnym, który przyczyni się do podjęcia pracy po zakończonym udziale w projekcie "Lepsze jutro II". 
     
17.08.2020 r.
Zawarliśmy Porozumienie z Chrześcijańską Fundacją Rozwoju Osobistego  „RONDO” z siedzibą w Zielonej Górze. Przedmiotem współpracy jest realizacja przedsięwzięć w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz budowania systemu pomocy dla grup najsłabszych.
3.08.2020 r.
Od rozpoczęcia IV edycji projektu „Lepsze jutro II” minął już miesiąc.
Lipiec był okresem próbnym dla naszych kursantów realizujących szkolenie w specjalności robotnik gospodarczy. 
Zdecydowana większość wykazała się zaangażowaniem i aktywnie uczestniczyła w zajęciach realizowanych w siedzibie Centrum. 
Przed uczestnikami kolejny miesiąc zajęć społecznych z pracownikiem socjalnym, psychologiem, terapeutą, doradcą zawodowym i coachem.
     

Lipiec

01.07.2020 r.
Oficjalnie przywitaliśmy 20 uczestników IV edycji projektu „Lepsze jutro II”.
W związku z trwającą epidemią koronawirusa mogliśmy uruchomić tylko jedną specjalność. Do 31 grudnia 2020 r. nasi kursanci będą zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną w zawodzie robotnika gospodarczego.
W dniu wczorajszym uczestnicy przeszli szkolenie wstępne BHP, a dzisiaj są już na zajęciach społecznych i teorii zawodu.
          

Czerwiec

9.06.2020 r.
3, 4 i 5 czerwca odbyły się egzaminy dla uczestników trzeciej edycji projektu „Lepsze jutro II” w specjalnościach: robotnik gospodarczy, pracownik budowlany, opiekun środowiskowy i pracownik sklepowy. 
Jesteśmy zadowoleni, bo choć od zajęć teoretycznych i praktycznych upłynęło sporo czasu, to nasi kursanci poradzili sobie dobrze
i zdobyli kwalifikacje. Gratulujemy!
          

Luty

26.02.2020 r.
Nasi uczestnicy z grup opiekun środowiskowy, pracownik sklepowy oraz pracownik budowlany wzięli udział w rozmowach symulacyjnych przeprowadzanych przez doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, który wcielił się w rolę pracodawcy. Wszyscy kursanci poradzili sobie bardzo dobrze i otrzymali pozytywne opinie.
          

Grudzień

20.12.2019 r.
Wczoraj odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których razem z kursantami przygotowywaliśmy dekoracje świąteczne.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wykonanie pięknych ozdób.
          

Listopad

8.11.2019 r.
Podejmujemy działania zachęcające kursantów do aktywności zawodowej. Wczoraj odbyło się spotkanie z przedstawicielami agencji pracy tymczasowej SANPRO IMPEL GROUP, podczas którego zostały przedstawione aktualne oferty pracy.
     

Wrzesień

25.09.2019 r.
Początek tygodnia dla naszych uczestników, jak i dla nas, był bardzo ważny, ponieważ odbyły się egzaminy. Jesteśmy dumni, że wszyscy uczestnicy z grup robotnik gospodarczy, opiekun środowiskowy oraz pracownik budowlany uzyskali pozytywne wyniki, a tym samym kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu! Gratulujemy.
          
12.09.2019 r.
Nasi uczestnicy z grup opiekun środowiskowy i pracownik budowlany mieli wczoraj szansę sprawdzić, jak może przebiegać rekrutacja do firm. Kursanci wzięli udział w symulacyjnych rozmowach kwalifikacyjnych przeprowadzanych przez doradcę zawodowego
z Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, który wcielił się w rolę pracodawcy.
          
1 2 3 4
Baner: UMZG 285x80Baner: MPIPSBaner: PUPBaner: OPS
Baner: GCZERWIEŃSK Baner: GSULECHÓW Baner: GZABÓRBaner: ZKJ
Baner: ZLOPBaner: Gazeta LubuskaBaner: Index 96 fmBaner: LZG
Baner: OPZL